Przejdź do: Aktualności i promocji.

Przejdź do: Wszystkich naszych produktów.

Skorzystaj ze specjalnej oferty.
Powołaj się na nią telefonicznie lub e-mailem

Agregat bezorkowy ścierniskowo-uprawowy SMOK typu K2T2Z

Oferujemy Państwu agregat ścierniskowy SMOK o symbolu AS22K2T2Z, którego przednia część to dwubelkowy (profil 100x100x8) masywny kultywator ścierniskowy, do którego zamocowano elastyczne zęby sprężynowe skutecznie unikające uszkodzeń zakończone redlicą sercową z bocznymi skrzydełkami podcinającymi ściernisko w pasie o szerokości 40 do 45cm. Zadaniem owych zębów jest podcinanie i spulchnianie gleby oraz jej wymieszanie z resztkami roślinnymi na głębokość od 8 do 20cm.

W spulchnioną przez kultywator ścierniskowy glebę z dużą łatwością zagłębiają się talerze brony talerzowej, będącej tylną częścią agregatu. Bronę talerzową zbudowano z dwóch rzędów naprzemiennie zazębiających się talerzy karbowanych.

Zastosowanie takiego rodzaju talerzy zmniejsza zapotrzebowanie na moc ciągnika potrzebnej do pracy, a pozostałe resztki roślinne wtłacza w głąb gleby. Usytuowane zaś naprzemiennie talerze wzajemnie się czyszczą i lepiej rozdrabniają resztki roślinne.

Do rozbicia zbryleń zamontowano pojedynczy wał strunowy zębaty z zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym RP rozwiązaniem tzw. wały wahaczowe z dociskiem zastosowane między innymi w agregatach uprawowych HERKULES i APOLLO.

Między kultywatorem a broną talerzową zamontowano układ przesuniętego równoległoboku. Takie rozwiązanie umożliwia wydłużenie agregatu do pracy a skrócenie do transportu, co szczególnie ważne w transporcie i ciągnikach o mniejszym udźwigu. Zastosowanie jednego siłownika hydraulicznego umożliwia boczne wahnięcia tylnej części agregatu, tym samym lepsze dopasowanie do pochyłości gleby. Wyżej wymienione rozwiązanie służy do płynnego hydraulicznego regulowania głębokości pracy agregatu z kabiny ciągnika. (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP)

Zalecany do prac na glebach lekkich, średnich i średnio-ciężkich.

Wyposażenie agregatu:
• dwa rzędy zębów z zabezpieczeniem ślimakowym (non stop)
• płynnie hydraulicznie regulowana głębokość pracy z jednym siłownikiem umożliwiająca lepsze kopiowanie gleby, zaś układ przesuniętego równoległoboku zamontowany między kultywatorem a broną talerzową umożliwia wydłużenie agregatu do pracy a skrócenie do transportu (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP)
• dwa rzędy talerzy garbowanych
• pojedynczy wał strunowy zębaty przeciwskrętny wzmacniany
• wszystkie gniazda wyposażono w samosmarne tulejki niewymagające obsługi

UWAGA! Rozwiązania zastosowane w tych agregatach są zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP.

Posiada deklarację zgodności CE.

Uwaga! Rama poddana procesowi śrutowania i malowana proszkowo.

Agregat ścierniskowy SMOK typu K2T2Z

Agregat ścierniskowy SMOK typu K2T2Z

Agregat ścierniskowy SMOK typu K2T2Z

Agregat ścierniskowy SMOK typu K2T2Z

Agregat ścierniskowy SMOK typu K2T2Z

Dane Techniczne
Szerokość robocza [m] Symbol Ilość zębów Masa [kg] Zapotrzebowanie mocy [KM] Cena
2,2 AS22K2T2Z 5 1100 75 ÷ 95
2,6 AS26K2T2Z 6 1250 95 ÷ 115
3,0 AS30K2T2Z 7 1450 115 ÷ 150

Ostania aktualizacja 02.02.2023