Przejdź do: Aktualności i promocji.

Przejdź do: Wszystkich naszych produktów.

Skorzystaj ze specjalnej oferty.
Powołaj się na nią telefonicznie lub e-mailem

Agregat uprawowo mulczujący MAMUT

Agregat wielofunkcyjny uprawowo-mulczujący MAMUT, który jest wyposażony w ramę główną do której z przodu zamontowano specjalny rodzaj układu przegubowego służący do płynnej mechanicznej regulacji głębokości pracy wyróżniający się tym że posiada jedną ramę główną. Dzięki takiemu rozwiązaniu układem przegubowym można sterować z kabiny ciągnika podczas jazdy za pomocą jednego siłownika hydraulicznego co niemożliwe jest przy innej budowie układu przegubowego.

Owa rama stanowi górną część układu przegubowego, dolną zaś częścią układu przegubowego jest rama główna kultywatora dwubelkowego wyposażonego w dwa rzędy zębów 40x12. Obie wyżej wymienione części układu przegubowego połączono za pomocą czterech wahaczy, które zamocowano do ramy głównej czterema sworzniami pracującymi w gniazdach wyposażonych w samosmarne tulejki nie wymagające obsługi.

Do środkowej części ramy głównej agregatu zamontowano podwójny wał rurowy zębaty falisty fi530-przód 460mm-tył (mulczujący), jego naprzemiennie usytuowane wały rozbijają zbrylenia, rozdrabniają resztki roślinne, wyrównują powierzchnię gleby, a przy tym wzajemnie się czyszczą (zastrzeżony w UP. RP).

Do tylnej części ramy głównej celem rozbicia pozostałych resztek zbryleń zamontowano pojedyńczy wał dziesięcio strunowy zębaty przeciwbieżny ɸ320 na wahaczach z dociskiem tzw. wały wahaczowe (zastrzeżone w UP. RP), zastosowane między innymi w agregatach ścierniskowych SMOK, agregatach uprawowych APOLLO, głęboszach TYTAN oraz w wale strunowym zębatym podwójnym HEROS.

Agregat ten jako ciężki agregat uprawowo-mulczujący może pracować na wszystkich rodzajach gleb łącznie z glebami ciężkimi, a nawet ciężkimi wyschniętymi, sprawdza się również doskonale w pracy jako samodzielny agregat uprawowy i ścierniskowy.

Nie zalecane jest używanie agregatu na ziemiach zakamienionych. Dzięki takiej innowacyjnej budowie agregatu można sobie pozwolić na kompleksową uprawę pola za jednym przejściem maszyny, co pozwala zaoszczędzić tak drogie paliwo i cenny czas.

Uwaga! Rama poddana procesowi śrutowania i malowana proszkowo.

Gwarancja Producent: 12 miesięcy

Agregat uprawowo mulczujący MAMUT

Dane Techniczne
Szerokość robocza [m] Symbol Ilość zębów Masa [kg] Zapotrzebowanie mocy [KM] Cena
2,2 AUM22 11 730 65 ÷ 85
2,5 AUM25 13 830 75 ÷ 95
2,7 AUM27 15 970 85 ÷ 105
3,0 AUM30 17 1120 95 ÷ 115
4,0 AUM40 21 1300 105 ÷ 125

Ostania aktualizacja 02.02.2023