Przejdź do: Aktualności i promocji.

Przejdź do: Wszystkich naszych produktów.

Skorzystaj ze specjalnej oferty.
Powołaj się na nią telefonicznie lub e-mailem

Pług dłutowy bezorkowy - mulczer (spulchniacz) CENTAUR

Pług dłutowy bezorkowy - mulczer spulchniacz CENTAUR został skonstruowany do głębokiej uprawy gleby w celu zlikwidowania tak zwanej podeszwy płużnej, zmniejszenia szkodliwego zagęszczenia gleby (poprzez mulczowanie) spowodowanego stosowaniem ciężkiego sprzętu rolniczego, intensywnymi zabiegami agrotechnicznymi, wpływem nawozów i środków chemicznych których efektem jest powstanie warstw trudno przepuszczalnych. Taka struktura gleby uniemożliwia prawidłowy rozwój roślin szczególnie głęboko korzeniących się takich między innymi jak: kukurydza, buraki cukrowe, rzepak, lucerna, koniczyna.

Regulowane w czterech pozycjach wielofunkcyjne zęby pozwalają dostosować kąt natarcia zęba do potrzeb i efektywnej pracy oraz prawidłowe spulchnianie gleb średnio-zwięzłych i zwięzłych do głębokości 60 cm. Zastosowane w budowie głębosza podwójne wały rurowe zębate faliste fi530-przód 460mm-tył podczas swojej pracy powodują rozbicie i drenaż wierzchniej czasami zaskorupionej warstwy gruntu, tym samym zwiększają jej przepuszczalność. Wyżej wymieniony głębosz może być użyty do bezorkowej uprawy roli z pozostałościami roślinnymi jak również może spulchniać przesuszone zleżałe gleby, może również zostać użyty do rekultywacji pastwisk i ugorów na wszystkich rodzajach gleb od lekkich do ciężkich.

Do płynnej hydraulicznej regulacji głębokości pracy głębosza w czasie jazdy z kabiny ciągnika zastosowano układ przegubowy z siłownikiem hydraulicznym zamontowany pomiędzy ramą słupic a tylnim modułem typu F2Z, który jest zbudowany z podwójnych wałów rurowych zębatych falistych do których dodano sekcje krusząco-ugniatającą zbudowaną z podwójnego wału strunowego lewo i prawo skrętnego wzmacnianego o średnicy fi320mm, pełnych przetłaczanych talerzy wału i rurach o całej długości wałka posiadającego 8 strun zębatych. Do regulacji nacisku pracy sekcji tylnego podwójnego wału strunowego zastosowano układ przegubowy z rozwiązaniem zastrzeżonym w UP RP tzw. wały wachaczowe z dociskiem zastosowane miedzy innymi w agregatach uprawowych HERKULES, APOLLO i wale strunowym HEROS.

Jest to w sumie maszyna wielofunkcyjna odpowiadająca wyzwaniom dzisiejszych czasów. Zgodnie z zasadą „ tak dużo zabiegów jak to konieczne, tak mało jak to możliwe ”. Dzięki takiej innowacyjnej budowie głębosza można sobie pozwolić na głęboszowanie, mulczowanie i uprawę gleby za jednym przejściem maszyny, co pozwala zaoszczędzić tak drogie paliwo i cenny czas.

Wyposażenie standardowe i podstawowe parametry:

1) Zabezpieczenie kołkowe (zrywalne)

2) Dwa rzędy redlic z wymiennymi elementami roboczymi firmy KRAMP

3) Rozstaw korpusów regulowany

4) Lemiesze skrzydłowe boczne o regulowanej wysokości

5) Wymienne dwustronne dłuta

6) Gniazda śrub zrywalnych wykonane ze specjalnej samo hartującej stali

7) Rama wykonana z profila 200x200x8-10

8) Głębokość pracy do 60cm

9) Prześwit pod ramą 85cm

10) Regulacja kąta natarcia redlic w czterech pozycjach

11) W wyposażeniu standardowym

a) podwójny wał rurowy falisty ( mulczujący) zastrzeżony w UP RP.

b) podwójny strunowy wał zębaty na wahaczu (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP).

12) Płynnie hydraulicznie regulowana głębokość pracy z nowym rozwiązaniem zastrzeżonym w UP RP tj.

a) W stanie spoczynkowym tylny zespół wałów jest blisko redlic co jest ważne w trakcie transportu, a środek ciężkości przesuwa się w kierunku ciągnika.

b) Podczas pracy tylny zespół wałów oddala się od redlic zwiększając tym samym przestrzeń pomiędzy tymi dwoma podzespołami.

Uwaga! Rama poddana procesowi śrutowania i malowana proszkowo.

Głębosz TYTAN

Dane Techniczne
Szerokość ramy [m] Symbol Ilość słupic Szerokość robocza[m] Masa [kg] Zapotrzebowanie mocy [KM] Cena
2,5 PDBC25F2Z2 5 do 2,5 1 900 100 ÷ 150
2,5 PDBC27F2Z2 5 do 2,7 2 100 110 ÷ 160
3,0 PDBC30F2Z2 7 do 3,0 2 300 140 ÷ 220
3,5 PDBC35F2Z2 9 do 3,5 2 500 180 ÷ 290
4,0 PDBC40F2Z2 11 do 4,0 3 000 260 ÷ 400

Ostania aktualizacja 01.02.2023